Turistik adada ölümler devam ediyor… İngiliz turist ölü bulundu

Yaz aylarının gelmesi ile Ege’deki Yunan adalarında kaybolan ve ölen turist sayısı dikkat çekiyor. Son olarak Spetses Adası Limanı’ndaki Tsaldari İskelesi’nde bu sabah saatlerinde denizciler tarafından ölü bulunan 44 yaşındaki İngiliz turist nedeniyle polis ve sahil güvenlik ekipleri alarma geçti.

İlk belirlemelere göre başından yaralandığı tespit edilen İngiliz turistin cenazesi otopsi için Pire’ye gönderildi. İngiliz turistin adada devam eden yelken yarışmalarına katıldığı belirtildi.
 
Yaz aylarının gelmesi ile Yunanistan’ın Ege adalarında kaybolan ve  ölen yabancı turist sayısında patlama oldu. Son olarak Girit Adası’na bağlı Hanya Kenti’ne bağlı Sougia ile Agia Roumeli arasındaki dağlarda yürüyüşe çıkan ve kaybolan Alman turist ölü bulunmuştu.

ÖLEN TURİSTLERİN SAYISI ÜÇE YÜKSELDİ

Üç hafta önce ise Muğla’nın Datça ilçesi karşısındaki Sömbeki (Simi) Adası’na bu ayın başlarında kaybolan BBC’nin dünyaca ünlü TV sunucusu Michael Mosley 3 gün sonra ölü olarak bulunmuştu. Olayın hemen ardından Sisam (Samos) adasında kaybolan 74 yaşındaki Hollandalı turist ile Amargos Adası’nda kaybolan ABD’li emekli polis memuru da pazar günü ölü bulundu.

HOLLANDALI 2 TURİST KADIN HALA BULUNAMADI

Ege’nin ortasındaki Skinos Adası’na tatile gelen ve iki ayrı otelde kalan Fransız uyruklu 73 ve 64 yaşlarındaki iki kadının 5 gün önce  yürüyüşe çıktıktan sonra bir daha otellerine dönmemeleri üzerine adada arama kurtarma çalışmalarının başladığı, çalışmaların denizden ve karadan devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir