Külotlu çorap cinayetinde karar çıktı

Geçen yıl el ve ayakları bağlanarak külotlu çorapla boğulan ve cesedi ormanda bulunan Semih Sevim cinayetinde tutuklu yargılanan eski kız arkadaşı Seçil Çiftçi’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, babası Cemal Çiftçi‘ye ise müebbet hapis cezası verildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler 1 Ocak 2023 tarihinde Sancaktepe’de bir ormanda elleri ve ayakları bağlı şekilde, külotlu çorapla boğulmuş kimliği bilinmeyen bir erkek cesedi bulunduğu ihbarını aldı. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri cesedinin parmak izinden kimliğinin Tokat’ta yaşayan Semih Sevim olduğunu tespit etti.

Yapılan araştırmalara göre Sevim’in Tokat’ta bir süredir kayıp olduğu ve ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu tespit edildi. İstanbul’da Sevim’in görüştüğü kişiler incelemeye alındı. Sosyal medya paylaşımlarını, araç hareketliliğini inceleyerek 4 ayrı adreste eş zamanlı baskın düzenledi.

Seçil ve babası Cemal Çiftçi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi. Haklarında ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle İstanbul 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın karar duruşmasında; Seçil Çiftçi ağırlaştırılmış müebbet, babası Cemal Çiftçi ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı.


TIKLAYIN – Eski sevgilisini öldüren Seçil Çiftçi’den, “Kendimi koruma içgüdüsüyle yaptım” savunması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir